Kancelaria Adwokacka Adwokat Częstochowa Monika Wypych

ul. Kilińskiego 72/74 lok. 33
42-218 Częstochowa
Birds
Planujemy,
Przewidujemy,
Tworzymy
bezpieczne i efektywne
rozwiązania prawne.
scroll
 
 
Wiedza, doświadczenie
i zaangażowanie.
Tworzymy najwyższe
standardy.
 • Kancelaria świadczy pomoc prawną Przedsiębiorstwom, jak również Klientom Indywidualnym.
 • Powyższe realizujemy udzielając podmiotom gospodarczym kompleksowej pomocy prawnej zarówno na etapie
  • ich tworzenia (spółek prawa handlowego),
  • czy też przekształcania podmiotów,
  • jak i bieżącej ich obsługi.
 • Asekurujemy prawnie wszelkie działania podejmowane przez Przedsiębiorców w ramach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej, czuwając m.in.
  • nad formułowaniem umów,
  • zabezpieczaniem stosowanych rozwiązań,
  • dokonujemy analiz prawnych i przygotowujemy opinie prawne.
 • Reprezentujemy w postepowaniach sądowych (zarówno cywilnych, jak i karnych) oraz postępowaniach administracyjnych.
 • Sprawujemy nadzór prawny nad funkcjonowaniem poszczególnych komórek organizacyjnych przedsiębiorstwa.

Zespół

Kancelarii

 • W obszarze współpracy z klientami indywidualnymi, opracowujemy strategie działań celem zabezpieczenia w najszerszym stopniu ich interesów, a następnie przystępujemy do reprezentacji procesowej zarówno przed Sądem, jak i przed organami ścigania.
 • Prowadzimy równolegle postępowania o rozwód, czy separacje z postępowaniami o ustalenie rozdzielności majątkowej małżeńskiej, o podział majątku, zwrot nakładów, o zniesienie współwłasności.
 • Przygotowujemy rozwiązania prawne w zakresie władzy rodzicielskiej, opieki naprzemiennej, kontaktów i alimentacji.
 • Reprezentujemy w sprawach karnych i wykroczeniowych. Dochodzimy roszczeń o odszkodowanie i zadośćuczynienie każdego rodzaju. Przeprowadzamy postępowania spadkowe, o zasiedzenie oraz rozgraniczeniowe. Reprezentujemy w sporach dotyczących ochrony praw autorskich.
 • Standardy działania oraz jakość świadczonych przez Kancelarię usług prawnych wyznaczane są poprzez lojalność, rzetelność oraz ambitne podejście do każdego realizowanego zlecenia.
Monika Wypych
adwokat
Justyna Gumuła-Kędracka
adwokat
Łukasz Krawczyk
adwokat
Anna Gałecka
adwokat
Izabela Szczypior
prawnik
Jakub Sterna
aplikant adwokacki
14 stycznia 2021
Uchylanie się od alimentów
Przestępstwa niealimentacji dopuszcza się osoba, która uchyla się od wykonania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości orzeczeniem sądowym, ugodą zawartą przed sądem albo innym organem albo inną umową, jeżeli łączna wysokość powstałych wskutek tego zaległości stanowi równowartość co najmniej 3 świadczeń okres...
13 stycznia 2021
Utrudnianie kontaktów lub ich niewykonywanie, a zagrożenie nakazaniem zapłaty
Prawo, a jednocześnie obowiązek utrzymywania wzajemnych kontaktów z dzieckiem przysługuje rodzicom niezależnie od władzy rodzicielskiej. Powszechnym problemem, który nasilił się podczas trwania pandemii jest utrudnianie kontaktów z dzieckiem rodzicowi, z którym dziecko na stałe nie zamieszkuje. Podobnie, w sytuacji gdy upra...
12 stycznia 2021
Kradzież a kradzież rozbójnicza
Przestępstwo kradzieży polega na przywłaszczaniu cudzej rzeczy ruchomej. Sprawca tego przestępstwa podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli kradzież popełniono na szkodę osoby najbliższej, ścigani...
11 stycznia 2021
Zmiany w przepisach dotyczących leasingu
W Ustawie z dnia 28 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw zawiera się istotna choć wydaje się kosmetyczna zmiana. Chodzi o defi...
Rozumiemy potrzeby i ambicje Naszych Klientów.
Tworzymy konstruktywne rozwiązania prawne by je realizować.

Mówią o nas tak...

apostrof
Od dłuższego czasu współpracuję z tą Kancelarią. Wszystkie sprawy jej powierzone są rozwiązywane w profesjonalny i korzystny dla mnie sposób. Moja praca wymaga stałego kontaktu z Adwokatami. Obecnie od czasu kontaktów z kancelarią Pani Moniki jestem zdumiony że tak może wyglądać współpraca z prawnikiem. Cenię Panią Mecenas za rzetelność, dokładność i stanowczość w rozwiazywaniu moich problemów. Uczciwie polecam.
Paweł G.
dnia: 2020-11-17 12:27:20
Pani Mecenas Monika Wypych, która kocha swoją pracę co jest widoczne zarówno w pismach jak i na sali rozpraw. Czułam się przy niej po prostu bezpiecznie. Dla mnie prowadziła rozwód i podział majątku. To był dla mnie ciężki czas i potrzebowałam wsparcia, nie miałam siły myśleć i wybierać spośród różnych rozwiązań, całkowicie zdałam się na panią mecenas i jestem bardzo zadowolona. Wystarczyło jak sporządziła na początku odpowiedź na pozew i wiedziałam już wtedy, że to jest to. Pani mecenas zawsze cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie w tematyce rozwodu. Gorąco rekomenduję to miejsce.
Joanna G.
dnia: 2020-10-20 11:12:42
Korzystałem z usług tej Kancelarii i mogę śmiało polecić. Od razu zostałem pouczony co mogę w sprawie uzyskać, a co nie przejdzie. Wszystko konkretnie bez zbędnego słodzenia i gdybania. Fajny kontakt, każde pismo w sprawie przesłane do mnie na mail-a. Rozsądna cena.
Patryk Sz.
dnia: 2020-09-29 06:50:06
Przychodnia Cztery Łapy
Włodar Trade
ERP Serwis
VIPER Print
Motivo Group
Kiepurex